Як правильно розмістити Wi-Fi роутер?

Оптимальним місцем для роутера вважається центр квартири або місце, максимально наближений до нього. Таким чином ви зможете домогтися оптимального розподілу мережі по всій квартирі

При цьому не варто ховати його в будь-яких боксах, краще встановити пристрій на середній висоті – так ви забезпечите рівномірний розподіл хвиль Wi-Fi, захист пристрою від перегріву, надмірного пилу і забруднень.

Встановити роутер можна на столі, тумбочці або стіні – спосіб установки сам по собі анітрохи не впливає на якість роботи пристрою, його продуктивність і швидкісні характеристики. Головне, щоб при цьому забезпечувався якісний повітрообмін, і ваш девайс не перегрівався.

Також постарайтеся дотримати кілька умов:

  - Не ставте роутер поряд з іншими мережевими пристроями;

  - Не варто ставити маршрутизатор навпроти дзеркала;

  - Не закривайте роутер металевими предметами, дверцятами або пластинами;

  - Встановлювати девайс варто тільки на жорсткій поверхні;

 

Куди поставити маршрутизатор, науковий підхід

А ось вам другий, ще більш точний, а заодно – ще й цікавий, захоплюючий спосіб установки роутера. З допомогою рівняння Максвелла. Ні, вам зовсім не доведеться вирішувати його самостійно, за вас вже все зробив Джейсон Коул, кандидат наук з Імперського коледжу Лондона, який створив програми WiFi Solver FDTD.

Додаток дозволяє прорахувати поведінку хвиль вашого маршрутизатора і їх розподіл по квартирі. Після чого видає його в якості наочної ілюстрації – теплової карти, на якій видно силу сигналу бездротової мережі в кожній точці. Так ви зможете визначити зони, які устрій «не добиває», точки в квартирі з максимальним рівнем сигналу, а також області, де сигнал слабкий, але присутній. Саме на цих ділянках варто встановлювати репітери, щоб поширити покриття далі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дивись і вчись

Тепер кожен Українець може навчатись цифровій грамотності безкоштовно, корисно та цікаво!

Соціальний відеоролик від Міністерства цифрової трансформації України демонструє, що володіння цифровими навичками дозволяє жити в країні більш комфортно та щасливо. Також відеоролик інформує про Національну онлайн-платформу «Дія. Цифрова освіта» — зручний і доступний сервіс, де можна безкоштовно отримати або покращити свої цифрові навички. Креативна концепція відеоролика полягає в тому, що жінка Світлана йде повз чергу та розповідає про можливості, які відкриває цифрова грамотність. Світлана давно сплачує всі квитанції в Інтернеті, вміє правильно гуглити та перевіряти новини, знає про послугу єМалятко та інші, користується онлайн прогнозом погоди, профі в соцмережах — слухає музику, ділиться рецептами, вітає перша зі святами. Переходь по ссилці внизу і починай вчитись!

Чому саме Mikrotik? В чому його переваги?

1. Ціна. У цьому співвідношенні Mikrotik не має конкурентів. Молодші моделі мають функціонал старших (RouterOS), а ціна як у «домашніх роутерів».

2. Можливості. TP-Link, Netis, Dlink, Zyxell, Linksys і т.д просто не вірно порівнювати тому, що це роутери, а mikrotik це повноцінний маршрутизатор який можна порівняти з Linux або Cisco. (Для розуміння у mikrotik немає wan порту і lan портів тобто будь-який порт може бути будь-яким залежить від того як ви налаштуєте bridge і маршрутизацію)

3. Високонадійна і стабільна робота. При проведенні тестів і аналізів, і відповідно при правильному налаштуванні, Mikrotik здатний працювати тривалий час, і при цьому абсолютно не доставляти ніяких проблем. Ще важливою деталлю є наявність скриптової мови, яка допомагає в налаштуваннях при будь-якій проблемі, а також наявності WatchDog (System → Watchdog прим. У разі якщо 8.8.8.8 НЕ пінгуєтся більше 5 хвилин перенавантажуємо роутер.), Що дозволяє уникати проблем з зайвими зависаннями роутера. Проблеми, з якими стикався я - це по більшій мірі - перебої з живленням (в основному через сильні грози).

4. Оновлення, документація. Для отримання докладної інформації про будь-якому оновленні, досить просто зайти на офіційний сайт вікіпедії, де знаходяться всі прошивки. Примітно, що для скачування зовсім не треба бути авторизованим або зареєстрованим, на відміну від того ж самого Cisco, де отримання інформації - це ціла проблема (необхідний статус сертифікації і так далі).

5. Скрізь використовується RouterOS. Що дозволяє доступ до швидкої зміни обладнання, відновлення на інше залізо, а також передача (або просто пропозиція у вигляді ради) іншим користувачам. (Тут є невеликий нюанс при зміні залізяки з відмінною версією ОС або різною кількістю портів доведеться доналаштовувати ручками, але це не можна порівняти з настроюванням всього з нуля.)

6. Віртуалізація. Можливість підняти RouterOS на x86 (як на реально потушної залізяці так і в Hyper-v). І завдяки переносимості конфігурації, ви можете розгорнути mikrotik де завгодно.

7. Корисні можливості: The dude (своя система моніторингу), можливість поміряти швидкість між двома мікротіками (tools - Bandwidth test), HotSpot, блокування сайтів, нарізання швидкості як по портах, так і окремо для кожного користувача.